Hidrolik, Pnömatik Ve Tarımsal Ekipman Sistemleri Tasarımı

Modern tarım teknolojilerinin en önemli ürünlerinden olan tarımsal ekipmanlar, traktör projelerinde kullanılan ön yükleyici ve 3 nokta askı sistemlerinin tasarlanması ile geliştirilmektedir. Geleneksel tarımı çok daha verimli bir seviyeye taşıyabilmek amacıyla oluşturulan mobil uygulamalar, elektro-hidrolik sistemler, hidrolik ve mekanik bileşenlerin tasarım ve geliştirme çalışmaları Hidrolik, Pnömatik ve Tarımsal Ekipman Sistemleri Tasarımı alanında yapılmaktadır.
 
Gelişen teknolojinin yeni ürünleri olan mühendislik yazılımları kullanılan proje ve tasarım konseptleri ile mevcut sistemlerin daha yüksek performanslı ve daha az maliyetli olmasını sağlayan kullanıcı odaklı çözümler tasarlanıp geliştirilmektedir.
 

Güç Aktarma Sistemleri Tasarımı

Değişen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılayan yüksek teknoloji ürünü Power Shuttle, Semi Power Shift gibi güç aktarma sistemlerinin tasarımları yapılmaktadır. Motordan gelen güç ile aracın hareketini tekerleklere ileten tüm aktarma organlarının tasarımı TürkTraktör bünyesinde yapılmaktadır. Ayrıca şasi tasarımları, ön aks, arka aks ve tüm dişli sistemleri gelişmiş modern yazılımlar kullanılarak tasarlanmaktadır.
 

Araç Entegrasyon

Araç entegrasyonu, diğer komponent tasarımlarının entegrasyonundan da sorumlu bir şekilde araçların tüm tasarımını bütünlük içerisinde ele almaktadır. Ürün tasarım ve geliştirme süreçlerini oluşturan müşteri taleplerinin uygulanması konusunda teknik analizlerin yapılması, araç konseptinin oluşturulması, araç özellikleri ve ölçülerinin belirlenmesi gibi çalışmaları yürütmektedir. 
Geliştirme süreci için, sistem ve bileşenlere uygulanan çözümlerin birbirleriyle uyumlu çalışmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkabilecek olası sorunlar analiz edilmekte ve önleyici eylem önerileri üretilmektedir.
 

Kabin/Platform Tasarımı

Kabin ve Platform çalışmaları kapsamında aracın operatör alanını oluşturan kabin veya platform yapılarının tasarlanması, kabin süspansiyon sisteminin dizayn edilmesi, kaporta sistemleri, klima ve kalorifer sistemi, koruyucu yapının geliştirilmesi, kumanda kolları ve pedallar, araç iç ve dış trimlemesinin yapılması , direksiyon sistemleri, sürücü ve yolcu koltukları ile aracın görselliğini oluşturan parçaların stil geliştirmelerinin yapılmaktadır.
Operatör alanı oluşturulurken kumanda sistemlerinin ergonomik olarak konumlandırılmasının yanı sıra operatör için koruyucu yapı niteliği taşıyan unsurlar da geliştirilmektedir.