TürkTraktör En Yeni Modelleri ile Konya Tarım Fuarı’nda

Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonu alanındaki lider firması TürkTraktör, 8-12 Mart tarihlerinde Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluşmaya hazırlanıyor.
 
TürkTraktör’ün yeni traktör modellerinin yanı sıra yerli üretim iş makineleri ile tarım ekipmanlarını ve hassas tarım teknolojilerini sergileyeceği Konya Tarım Fuarı, geçtiğimiz günlerde banttan indirilen 1 milyonuncu traktörün de çiftçilerle buluşacağı ilk fuar olacak. Türkiye’nin dört bir yanından tarım sektörünün paydaşlarını bir araya getirmesi beklenen fuara özel TürkTraktör’ün uyguladığı ürün ve finansman kampanyaları da çiftçilere tanıtılacak.
 
Türkiye’nin önde gelen tarım merkezlerinden Konya’da çiftçilerle yeniden buluşacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, “Belirsizliklerle geçen 2021 yılının ardından Konya’da tarım sektörünün paydaşlarıyla bir araya geliyoruz. Fuarda New Holland ve CASE IH markalarımızın yeni modellerini ve tarımsal ekipmanlarını katılımcıların beğenisine sunacağız. Bununla birlikte hayata geçireceğimiz birçok farklı kampanya ile de çiftçilerimizin yanında olacağız. Geçtiğimiz aylarda üretim bandından indirdiğimiz 1 milyoncu traktörümüzün gururunu da Konyalı çiftçilerimizle paylaşmayı arzu ediyoruz. Bu nedenle özel rengiyle de dikkat çeken traktörlerimizi standımızda sergileyeceğiz. Bu mutluluğumuza tüm çiftçilerimizi ortak olmaya davet ediyoruz.” dedi.
 
TürkTraktör‘ün Yeni Traktör Modelleri Konya‘da Sergilenecek
TürkTraktör çatısı altında üretilen ve Türkiye'nin en çok tercih edilen traktör markası olan New Holland’ın 2021 yılında pazara sunulan mevcut Faz 3B T4S serisine katılacak olan 75 BG’lik yeni modeli T4.75S Konya Tarım Fuarı’nda yerini alacak. Aynı zamanda Faz 3B emisyon seviyesine sahip 4 silindirli yerli common-rail motoruyla 348 NM tork üretebilen yeni TD5.80 de fuarda sergilenecek bir diğer New Holland modeli olacak.
 
TürkTraktör'ün diğer markası Case IH’in ise Faz 3B JXE serisine katılacak olan 75 BG’lik yeni modeli JX80E, 2022 yılı içerisinde Faz 4 emisyon seviyesine geçen Farmall A serisi ve Farmall X serisi ailesinden 75 BG’lik gücüyle dikkat çeken Yeni Farmall 80X modelleri Konya Tarım Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
1 Milyonuncu Traktöre İthafen Özel Üretim Modeller
1 milyonuncu traktörünü üretim bandından indirmenin gururunu yaşayan TürkTraktör, bu gurura ithafen özel tasarım öğelerine sahip CASE IH Farmall 110A ve New Holland TR5.110 EC modellerinden sınırlı sayıda üretim yapacak. Bu özel üretim modeller New Holland markasında 150 adet, CASE IH’de ise 50 adetle sınırlı olacak.
 
New Holland TR5.110 özel üretim modeli, koyu mavi rengindeki kaportası ile arka çamurlukları, gümüş renkli jantları ve altın renginde ızgarasıyla dikkat çekiyor.
 
CASE IH Farmall 110 A özel üretim modeli ise antrasit gri kaportası ve çamurluklarını markanın  ikonikleşen kırmızı rengiyle bir araya getiriyor.
 
TürkTraktör Finans’tan Cazip Kampanyalar
TürkTraktör, Konya Tarım Fuarı’na özel sunduğu cazip kredi imkanlarıyla çiftçilerin yanında olmayı sürdürüyor. New Holland ve CASE IH’in tüm yerli ürün gamında geçerli olan TürkTraktör Finans kampanyası kapsamında, 2.03.2022-30.04.2022 tarihleri arasında 120.000 TL’ye kadar yüzde 0 faiz ve 2 yıl vadeli, 120.000-250.000 TL arası ise yüzde 1,39 faiz ve 5 yıl vadeli kredi imkanları çiftçilerin hizmetine sunulacak.
 
New Holland ve Case IH Yeni Model Tarımsal Ekipmanlarıyla Verimi Arttırıyor
New Holland, Konya Tarım Fuarı’nda geniş ve donanımlı ürün yelpazesiyle yer almaya hazırlanıyor. Toprak işleme makinesi, teleskopik yükleyici, küçük ve büyük balya makinesi, silaj makinesi, biçerdöver gibi çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun, modern ve yüksek teknolojili tarım ekipmanları fuar boyunca TürkTraktör standında sergilenecek.
 
CASE IH’in de üstün özelliklere sahip tarımsal ekipmanlarının sergileneceği fuarda, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak ürünler arasında büyük balya makinesi, RedPro markalı hassas ekim makineleri, klasik ve döner kulaklı pulluklar ile römorklar yer alıyor. Tüm mekanizmaları yüksek verimlilik ve ağır çalışma şartları için tasarlanmış olan CASE IH büyük balya makineleri, ağır balyalar ve yüksek balyalama kapasitesi ile uzun ve sorunsuz bir kullanım imkanı sağlıyor.
 
TürkTraktör, New Holland ve Case IH’in yeni model tarımsal ekipmanlarıyla çiftçilerin verimini arttırmayı kolaylaştıracak.
 
Konya Tarım Fuarı’nda çiftçileri TürkTraktör’ün ekipman kampanyası sürprizi de bekliyor. Bu kampanya kapsamında çiftçilere Mart ayı sonuna kadar atomizör, toprak işleme makineleri, hassas ekim makineleri ve tüm pulluk ürün grupları alımlarında geçerli 1.000 TL ve küçük balya makinesi alımlarında geçerli 2.000 TL değerinde Opet Akaryakıt Puan hediye olarak verilecek.
 
 
Tarlam Cepte 2.0 Çiftçilerin Dijital Dönüşümünü Desteklemeyi Sürdürüyor
TürkTraktör’ün tarımın ve çiftçilerin dijital dönüşümünü desteklemek için hayata geçirdiği, ilk defa 2019 yılında kullanılmaya başlanan Tarlam Cepte uygulamasının yeni özellikleri de Konya Tarım Fuarı’nda ziyaretçilerle paylaşılacak. Kullanıcılar uygulama üzerinden hava durumuna, bitki yetiştiriciliği önerilerine, ilaç ile hâl fiyatlarına ve verimliliği artıracak diğer birçok önemli bilgiye kolaylıkla erişebiliyorlar.
 
TürkTraktör'ün tarımda üreticiyi dijitalleştiren uygulaması Tarlam Cepte, yaklaşık 40 bin çiftçiye 41 bin 500 tarlanın ve 10 bin tarımsal ürünün takibinde destek sağlıyor.
 
Bununla birlikte Tarlam Cepte uygulamasının iki yeni kampanyası da Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilere sunuluyor. İlk olarak Tarlam Cepte kullanıcıları, yedek parça bayi ve servislerinde yapacakları orijinal parça alımlarında indirimler kazanacak. Kampanya, 7 Mayıs’a kadar geçerli olacak.
 
İkinci kampanya kapsamında ise Konya Tarım Fuarı’na özel tüm çiftçiler, uygulamanın premium özelliklerini ücretsiz olarak deneyimleyebilecek. New Holland ve CASE IH stantlarından ücretsiz Tarlam Cepte aktivasyon kodunu talep eden çiftçiler, uygulamanın Premium özelliklerini bir yıl boyunca ücretsiz kullanabilecek.
 
Trimble Ürünleri de Konya’da 
Dünyada tarım teknolojilerinin öncü şirketlerinden Trimble'ın Türkiye'deki yetkili satış ve servis distribütörü olan TürkTraktör, Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilerin çalışma performanslarını artıracak hizmetlerini de Türk çiftçisiyle buluşturacak. Trimble'ın otomatik dümenleme, telematics ve çiftlik yönetim sistemleri New Holland ve CASE IH markalarının traktörlerine adapte edilebiliyor. TürkTraktör fabrikalarında traktör üstü montajı sağlanan Trimble ürünleri için şirket satış sonrası hizmetlerini de sunuyor.
 
Hassas Tarım Teknolojileri
Mevcut tarım arazisinde daha fazla ürün yetiştirilmesi, ilaç, gübre, tohum ve yakıt gibi girdilerin ideal seviyede kullanılması, bakım faaliyetleri sırasında oluşan bitki ezilmelerini azaltarak verimliliği artırmak gibi önemli avantajlar sunan Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Kontrol Sistemleri gibi Hassas Tarım Teknolojileri de fuar boyunca tanıtılacak.