TürkTraktör New Holland Yaren Çocuk Kütüphaneleri Çocukları Kitaplarla Buluşturmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, lider markası New Holland ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukları kitaplarla buluşturmaya devam ediyor. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 2016 yılında ‘’New Holland Yaren Çocuk Kütüphaneleri’’ni kurmaya başlayan TürkTraktör, hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, iki yeni kütüphanesini Antalya Manavgat’ta açtı. Açılan iki yeni kütüphaneyle birlikte New Holland Yaren Çocuk Kütüphaneleri’nin sayısı 14 oldu.
 
Çocukları kitaplarla buluşturmak ve onlara erken yaşta okuma alışkanlığı kazandırmak için, New Holland Yaren Kütüphaneleri projesini yürüttüklerini belirten TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner “İlk olarak 2016 yılında açtığımız New Holland Yaren Çocuk Kütüphanesi’nin bugün 13 ve 14’üncüsünü açıyoruz. TürkTraktör olarak kurumsal sosyal sorumluluk alanında da sürdürülebilir projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda New Holland Yaren Çocuk Kütüphanesi bizim için çok değerli. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın erken yaşta kitapların zengin ve büyülü dünyasıyla tanışması, bizim yarınlara umutla bakmamızı sağlıyor. Erken yaşta kitaplarla tanışan ve okuma alışkanlığı kazanan çocukların hayal güçlerinin gelişeceğine ve yaratıcılıklarının besleneceğine inanıyoruz. Biliyoruz ki ülkemizi hayal ettiğimiz geleceğe çocuklarımız taşıyacak. Bu vesileyle Gündoğdu Düriye Duran İlköğretim Okulu ve Kızılot Ahmet Yaşar İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerini sevgiyle kucaklıyor, hepsine bol okumalı bir öğrenim hayatı diliyorum.” dedi.
 
New Holland Yaren Çocuk Kütüphaneleri Hakkında
Türkiye'nin en çok tercih edilen traktör markası New Holland’ın katkılarıyla başlatılan ve köy okullarındaki çocukların kitaplara erişimini kolaylaştırmayı amaçlayan proje ile bugüne kadar Çankırı, Ağrı, Uşak, Kayseri, Tekirdağ, Balıkesir, Denizli, Kars, Bursa, Osmaniye, Amasya, Adana ve Antalya’da “New Holland Yaren Çocuk Kütüphaneleri” açıldı.  2016 yılında başlayan proje ile bugüne kadar 13 farklı ildeki 14 okulda 9 bin adete yakın kitap çocuklarla buluştu. Özellikle çevre köylerden öğrencilerin devam ettiği kalabalık okullarda hayata geçirilen proje kapsamında, kütüphane sınıflarının tadilatı, teşrifatı ve kitapların temini sağlanıyor.