Erenler Fabrika

Erenler Fabrikası

TürkTraktör’ün kuruluşunun 60. yıl dönümünde açılan ve sahip olduğu üretim hacmi ile Avrupa’nın en büyük traktör fabrikası olan Erenler Fabrikası, 68.613 bin m²’lik kapalı alanı da dahil olmak üzere toplamda 402.162 m² alan üzerine kuruludur.
  Ağırlıklı olarak montaj, boyahane ve kalite kontrol proseslerinin odak noktasında olduğu Erenler Fabrikası, 4 montaj hattı, 8 tam otomatik robotun işlem yaptığı 2 boyahane hattı, tam otomatik dolum cihazları ve 6 traktör test odası ile faaliyet göstermektedir.
 
Tarım makineleri sektöründeki en son boya teknolojilerinin uygulandığı 2 katlı boyahane, sınıfının en başarılı traktör karoser boyama atölyesi konumundadır.
  Elektrostatik boya uygulamasının yüksek bir kaliteyle gerçekleştirilmesi ile maksimum üretkenlik ve esneklik sağlanmakta, aynı zamanda güvenlik, ergonomi ve çevre standartları da en hassas şekilde dikkate alınmaktadır.
 
Erenler Fabrikası kapasiteleri günde 525 m3 biyolojik, 120 m3 sürekli kimyasal ve 45 m3 kesikli kimyasal olan gelişmiş arıtma sistemlerine sahiptir.
  Erenler Fabrikası Avrupa’nın en yüksek üretim kapasiteli montaj hatlarıyla, son teknolojiye sahip olan ve emisyon seviyeleriyle çevreyi koruyan traktör modellerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Pazarın ihtiyaçlarına göre, sahip olduğu yüksek üretim esnekliği sayesinde, tüm kalite beklentilerini karşılayan ürünlerle Türkiye tarım makineleri sektörünün lokomotifi olmaya devam etmektedir.