İnovasyon

Kurum İçi Girişimcilik ve İnovasyon

Günümüzde şirketler, başarılarını sürdürebilmek ve rekabet avantajı elde edebilmek adına sürekli olarak farklılaşma ihtiyacı duyarlar. Bu farklılaşmayı sağlamak için ürün, hizmet, üretim ve yönetim süreçlerini sürekli olarak iyileştirmeleri gerekmektedir. İnovasyon, bu süreçte şirketlere hızlı ve esnek bir şekilde hareket etme, müşterilerini ve pazarı daha iyi anlama, özel çözümler sunma yeteneği kazandırır. İnovasyona önem vermeyen şirketler, inovasyonun yıkıcı etkisiyle karşı karşıya kalabilir ve rekabet güçlerini kaybedebilirler.

TürkTraktör, sektörünün öncülerinden biri olarak, kurulduğu günden bu yana inovasyonu stratejik bir anlayışla yönetmeyi ve inovasyon kültürü oluşturmayı misyon edinmiştir. Kurum içi girişimcilik ve inovasyon birimi olarak, TürkTraktör çatısı altında inovatif fikirlerin üretilmesini, olgunlaştırılmasını ve hayata geçirilmesini hedeflemekteyiz.

Öncelikli odak noktamız büyüme, sürdürülebilirlik ve çeviklik alanlarında katma değer yaratmaktır. Kurum içinde ve dışında yenilikçi çalışmalar yürüterek, TürkTraktör'ün sadece sektörde değil, genel olarak iş dünyasında öncü bir rol oynamasını amaçlamaktayız.

Açık inovasyon anlayışıyla, startuplarla iş birliklerini değerlendirerek girişimcileri desteklemeyi, mevcut ekosistemi güçlendirmeyi ve TürkTraktör'e yeni büyüme alanları açmayı hedefliyoruz. Bu şekilde, sadece kurum içindeki inovasyonu güçlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda dışarıdan gelen yeni perspektiflerle daha hızlı büyümeyi amaçlıyoruz. TürkTraktör olarak, inovasyonu bir yaşam tarzı haline getirerek, geleceğe daha hazırlıklı ve rekabetçi bir şekilde ilerlemeye kararlıyız.
 

Odak Alanlarımız

1_Yapay-Zeka.png
Tarımda ve Endüstriyel Operasyonlarda Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu
İşe Alım Araçları İçin Yapay Zeka, Akıllı Sanal Asistanlar, Üretimde Verimlilik ve Güvenlik Üzerine Gerçek Zamanlı Faydalı Girdi Toplama İçin Sensör Kullanımı, Tedarik Araçları İçin Yapay Zeka, Bileşen Maliyeti İçin RPA (Robotik Süreç Otomasyonu), Görüntü İşleme, Tarama, Optik Sıralayıcılar, İzleme İçin RPA Ürünleri, Tesis ve Depolarda Bileşenlerin Otonom Taşınması

 

Otonom Tarım Araçları
Tarımda Otonom Makineler İçin Sensörler ve Yazılımlar

 

Müşteri Deneyimi
Çiftçiler  ve İnşaat Firmaları İçin Müşteri Deneyimi

 
4_Dijital-Arac-ve-Uygulamalar.png
Tarımda  ve Endüstriyel Operasyonlarda Dijital Araç  ve Uygulamalar
Dijital Randevu Hizmetleri İş Akışı Merkezi Takip Hizmeti, Envanter Kontrolü, Sağlık  ve Güvenlik, Pazar Araştırma/İstihbarat Teknolojileri, Çiftçi Üretkenliği, Kiralık İş Dijital Uygulamaları, Lojistik Optimizasyonu

 5_e-ticaret.png
E-Ticaret
Yedek Parçalar, Traktör, Tarım  ve İş Makineleri İçin E-Ticaret

 6_Tarim-Makine.png
Tarım Makine ve Ekipmanları
Sulamada Verimlilik, Çiftlik Robotları, Yeni Teknoloji Donanımlı Çiftlik Ekipmanları

 
7_Uretim-Teknolojileri.png
Üretim Teknolojileri
Üretimde Katmanlı İmalat

 
8_Hassas-Tarim-Teknolojileri.png
Hassas Tarım Teknolojileri

 9_Tarimda-Surdurulebilir_Yesil-Enerji.png
Tarımda Sürdürülebilir/Yeşil Enerji Çözümleri
Araç Mimarisinde Akü, Elektrik Motorları  ve Güç Aktarımı


İş fikirleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz: kigin@turktraktor.com.tr