Etik Hattı Başvuru Formu

Etik Hattı İletişim Bilgileri

Etik Hattı Başvuru Formu

Şirket çalışanları, bayiler ve tedarikçilerin şirket veya kendi çıkarları ile ilgili gözlemledikleri veya şahit oldukları, gizli veya açık, tehdit ve tehlikelerle ilgili, kurumsal iş ilkelerine uygunsuzlukları, mobbing, maddi kayıp ve kaçaklar, ast üst ve çalışanlar arasındaki çıkar çatışmaları vb. etik değerlere aykırı olduğunu düşündükleri her türlü olumsuzluklar ile ilgili bildirimleri etik hattı yoluyla iletebilirler.

Bu sistemle, kendinizi tanıtmadan bildirimde bulunabilirsiniz. Bildirimler, kişisel verilerin korunması ilkelerine uygun şekilde alınır ve işlenir.

Bildirimlerinizi, aşağıdaki ihbar formunu doldurarak veya iletişim adreslerimize mektup, eposta ve telefon araması ile iletebilirsiniz. Bildirimleriniz, TürkTraktör İç Denetim Müdürlüğü’ne iletilecektir. Size ulaşabileceğimiz, bir telefon numarası ve/veya eposta adresi paylaşmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Vereceğiniz bilgilerin gizliliğine azami özen gösterilecektir.

Aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi bildiriminizin öncelikli olarak incelenmesini sağlayacaktır.
1. İhbara konu olayların açık ve net bir şekilde açıklanması
2. Kanıtlayıcı, destekleyici, belge ve şahitler sunulması
3. Takma adlar, imalar yerine doğrudan dil kullanımı
4. ... "şahit oldum", "biliyorum", "dedikodu olarak söyleniyor", "kuvvetli şüphem var", "kuşkulanıyorum" gibi eminlik ve kesinlik mertebesi içeren ifadelerle iddiaların dile getirilmesi
5. Denetçilerin gerektiğinde iletişime geçebilmesi için geçerli iletişim bilgilerinin paylaşılması

Uyarılar
1. Yalan ve iftiraya dayalı, karalamak, kötülemek maksatlı ihbarlara karşı ihbarcılar hakkında disiplin soruşturması ve yasal takip başlatılabilir.
2. Polis, itfaiye, acil servis gibi acil yardım veya müdahale talebi bildirimlerinin yalnızca ilgili kurumlara yapılması gerekmektedir. Bu ihbar hattı, bu kapsamda hizmet vermemektedir.
*Bu bildirimde adınızın saklı kalmasını istiyor musunuz?
*Lütfen bu davranışta bulunan kişinin/kişilerin kim olduğunu belirtiniz:
#1
-
#2
-
#3
-
#4
-
#5
-
*Kim olaydan haberdar, olayla ilgili bilgiye sahip ya da olaya tanıklık etmiş?
Lütfen olayla ilgili tüm kişilerin isimlerini belirtiniz. Bilginiz dahilinde değilse lütfen "Bilmiyorum" olarak cevaplayınız.
* Sizce bu sorun ne kadar süredir devam etmekte?
*Bu ihlali nasıl farkettiniz?
İddianızı desktekleyen kanıtınız varsa (Belge, doküman, vb) lütfen yükleyiniz
Dosya seçiniz
*Lütfen tanıkların bulunduğu yerler ve durumun değerlendirilmesi ve sonuç olarak düzeltilmesi için faydalı olabilecek diğer her türlü dahil olmak üzere iddia edillen ihlalle ilgili tüm ayrıntıları belirtin.
Bu durumu Etik Hattı dışında herhangi bir kişiyle paylaştıysanız: Konuyu kiminle, ne zaman ve neden paylaştınız?