Traktör Pazarının Lideri New Holland Faz 5 Motorlu Yeni Modelleriyle Adana Tarım Fuarı'nda

Traktör Pazarının Lideri New Holland Faz 5 Motorlu Yeni Modelleriyle Adana Tarım Fuarı'nda

Türkiye'nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör'ün pazar lideri markası New Holland, Türk çiftçisinin her türlü ihtiyacına karşılık veren en yeni, çevreci ve güçlü modellerini Adana Tarım Fuarı'nda sergiliyor. TürkTraktör fuarda Faz 5 motora sahip ürünleriyle dikkat çekiyor. İlk yerli üretim Faz 5 motora sahip T3F serisini Adanalı çiftçilerle buluşturan TürkTraktör, şimdiye kadarki en düşük emisyon değeriyle fark yaratan yeni T4S modellerini de fuarda görücüye çıkardı.
 
TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, yeni nesil motorlarıyla hem çevreci hem de yüksek performans ve verimliliği bir arada sunan New Holland traktörlerini Adanalı tarım üreticilerinin beğenisine sunduklarını söyledi. Bu yılki fuarda düşük emisyon seviyesine sahip traktörlerle sürdürülebilir tarım uygulamalarına daha fazla dikkat çekmek istediklerini belirten Canbeyli, "Tarih boyunca tarımın merkezi olmuş Çukurova’nın daha nice nesilleri bereketiyle beslemesi için sürdürülebilirlik konusuna tüm kesimlerin gereken önemi göstermesi gerekiyor. TürkTraktör olarak bu alanda çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Adana fuarına da New Holland markamızın düşük emisyonlu motorlara sahip en güncel modellerini getirdik. Faz 5 emisyon seviyesindeki motorlara sahip traktörler sayesinde çiftçimiz daha az yakıtla daha çok alanı işlerken, çevreyi de daha az kirletecek, toprak ve doğayı koruyacak." dedi.
 
15. Adana Uluslararası Tarım Fuarı'nda TürkTraktör'ün New Holland standını ziyaret edecek çiftçileri yeni motorlara sahip traktör modellerinin yanında; hassas tarım teknolojileri alanındaki en yeni ve ileri ekipmanlar ve en yeni özellikleri ile dijital dönüşümde çiftçinin rehberi olan Tarlam Cepte uygulaması karşılıyor. Fuara özel olarak avantajlı finansman kampanyalarını da çiftçilere sunan TürkTraktör, New Holland marka yerli traktör alımlarında geçerli olmak üzere, yem karma, toprak işleme, pulluk ve römork alımlarında Kasım ve Aralık ayları boyunca 10.000 TL indirim imkânı sağlıyor.
 
New Holland Hassas Tarım Teknolojileri
Mevcut tarım arazisinde daha fazla ürün yetiştirilmesi, ilaç, gübre, tohum ve yakıt gibi girdilerin ideal seviyede kullanılması, bakım faaliyetleri sırasında oluşan bitki ezilmelerini azaltarak verimliliği artırmak gibi önemli avantajlar sunan Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Kontrol Sistemlerine ek olarak yerli olarak geliştirilen manuel dümenleme sistemi de fuar boyunca tanıtılıyor.
 
New Holland TD5 MasterDrive
Tarımın öncü markası New Holland, Hassas Tarım Teknolojilerini yenilenen TD5 serisi ile görücüye çıkarıyor. Tüm tarımsal faaliyetlerde yüksek verim sağlayan MasterDrive™ sistemi; yakıt, tohum, ilaç ve gübre gibi girdilerin randımanlı kullanımına olanak tanıyor. Dokunmatik ve yüksek çözünürlüklü ekran, doğrudan uydudan alınan yüksek kaliteli düzeltme sinyali ve üstün otomatik dümenleme özellikleri, TD5 MasterDrive’ı sınıfının vazgeçilmezi haline getiriyor.
 
New Holland T4S Serisi Faz 5 Motoruna Kavuştu
Avrupa standartlarına uygun yerli üretim Faz 5 motorlarıyla Adana'da Türk çiftçisiyle buluşan T4S Serisi, Common Rail yakıt enjeksiyon sistemi ve 55, 65, 70 beygir güçlere sahip birbirinden farklı üç motor seçeneğiyle her türlü ihtiyaca yanıt veriyor.
 
Kuzey Amerika ve Avrupa'ya da ihraç edilen yeni T4S, 8 ileri 8 geri veya 12 ileri 12 geri şanzıman seçeneği, isteğe bağlı elektrohidrolik çift çeker ünitesi ve Power Shuttle alternatifi ile 30 km/s veya 40 km/s ilerleme hızı seçenekleriyle öne çıkıyor.
 
Yerli Üretim Faz 5 Motorlu New Holland T3F Serisi
New Holland ailesi içinde kendini kanıtlamış serilerinden, Common-Rail yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sistemine sahip, 3 silindirli S8000 serisi yerli üretim motorlu T3F serisi, çiftçilerin daha rahat çalışması için vites ve kontrol kolları ile yeni ergonomik iyileştirmeleri bünyesinde barındırıyor.
 
12 ileri 12 geri transmisyona sahip, 40 km/h maksimum ilerleme hızı özelliği bulunan T3F Faz 5 modellerinde 2 hafızalı motor hız yönetim sistemi ve servo kuyruk mili gibi özellikler de bulunuyor. 1400 d/d motor devrinde 341 Nm değerine kadar tork üretebilen bu traktörler isteğe bağlı 20 ileri 20 geri sürüngen vites seçeneği ile büyük kolaylık sağlıyor.
 
T7 HD PLM Intelligence Serisi
En ağır işler için tasarlanmış T7 HD Serisi'nin yeni nesli T7 HD PLMI, tamamen yenilenen kabini ve modern teknolojileriyle dikkatleri üzerine çekiyor. T7 HD PLMI Serisi farklı güç talepleri için 250, 290 ve 300 HP güç üreten üç farklı modelden oluşuyor.
 
Yeni Horizon™ Ultra kabin ile artan iç hacim (%7.5) ve cam alanı artışı (%11), yeni nesil T7 HD serisi operatörüne mükemmel bir ferahlık hissi ve görüş açısı sunuyor. Artan hacimle birlikte uygulanan ileri izolasyon teknikleri sayesinde sınıfının en iyi ses seviyesi değerlerinden olan 66 dBA ile T7 HD PLMI lüks otomobil konforunda çalışma imkanına sahip.
 
Android işletim sistemli Intelliview™12 renkli dokunmatik ekran, Sidewinder™ Ultra yeni konsol, çift hatlı hidrolik + pnömatik römork fren sistemi, ön hidrolik ve PTO, ISOBUS 3 hız kontrol sistemi, HTS II tarla başı dönüş rutini sistemi, GPS destekli otomatik dümenleme sistemi, temizlik ve bakım işleri için ilave hava hattı ve hava tabancası standart olarak sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sunulan Bluepower donanım seçeneği ile; tozlu şartlar için gerekli ters fan, 360 derce LED aydınlatma sistemi, dijital göstergeli (Centreview) deri direksiyon, premium ses sistemli bluetooth radyo, soğutmalı saklama alanları, otomatik ayarlı ve ısıtmalı operatör koltuğu ile çiftçinin en üst seviyede rahatlığı hedefleniyor.
 
 
New Holland’ın Standında Sergilenen Tarım Ekipmanları Hakkında;
New Holland TC5.90 Serisi
Tier 3 emisyon seviyesine sahip TC5.90 biçerdöverler, 2023 senesinden itibaren Faz 5 seviyesinde, en güncel emisyon değerlerindeki motorlara kavuşuyor.
 
Faz 5 biçerdöverlerde kullanılan ECOBlue™ teknolojisinde, egzoz gazındaki zararlı nitrojen oksitleri, zararsız su ve nitrojene dönüştüren AdBlue kullanılıyor. Bu sayede egzoz kaynaklı, doğaya zararlı gazların salınımı minimum seviyeye düşürülüyor. TC5.90 Faz 5 biçerdöverlerde Dizel Partikül Filtresi (DPF) bulunuyor.
 
New Holland Teleskopik Yükleyici
2022'de Tarımsal Ekipman ürün gamına eklenen teleskopik yükleyiciler, malzeme taşıma, açık arazi çalışmaları, büyük balyaların toplanması ve istiflenmesi gibi çeşitli uygulamalarda dinamik yapısıyla öne çıkıyor. Tamamen yenilenen 4 ileri, 3 geri vites seçimine sahip PowerShift™ şanzıman yürüyüş esnasında hassas bir sürüş deneyimi sunuyor.
 
TH7.37 model 7 m yüksekliğe kadar kaldırma ve 3.700kg taşıma kapasitesi sunarken; TH9.35 ise 9,15m yüksekliğe kadar kaldırma ve 3.500kg taşıma kapasitesi sunmaktadır. 360° görüş alanına sahip kabin içerisinde operatör, teleskopik yükleyici üzerindeki ataşmanı her konumda rahat bir şekilde görebiliyor.
 

 
Yeni Tasarım TürkTraktör Toprak İşleme Makineleri
Bahçe ve tarla tipi modelleriyle yeni tasarımlı TürkTraktör Toprak İşleme Makineleri Adana Fuarı’nda Türk çiftçisinin beğenisine sunuluyor. Sabit, kaydırmalı, merdaneli ve farklı çalışma genişliklerine sahip model seçenekleri ile çeşitli toprak koşullarında ideal çalışma imkanı sunuyor.
 
Yeni TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi
Ürün gamına 2022'de dahil olan TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi, Adana Tarım Fuarı'nda çiftçilerle buluşuyor. Sıra bağımsız, 2 sıralı mısır silaj makinesi, 1.24 metre iş genişliğiyle tek seferde 2 sırayı alabiliyor. TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi, tarla içindeki dönüş sayısını azaltan geriye katlanabilir özelliği sayesinde çiftçiye ekstra zaman kazandırıyor.