Profesyonellerin Tercihi CASE IH’in Yeni Nesil Traktörleri Türkiye’nin Dört Bir Yanında

Profesyonellerin Tercihi CASE IH’in Yeni Nesil Traktörleri Türkiye’nin Dört Bir Yanında

Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki lider firması TürkTraktör, 6 ilde çiftçilerle bir araya geldiği etkinlikler düzenledi. 3-11 Mayıs tarihleri arasında CASE IH bayilerinde gerçekleşen buluşmalarda, Faz 5 emisyon seviyesine sahip yeni nesil traktörler ile tarımsal ekipmanlar sergilendi.
 
Ankara, Eskişehir, Manisa, Kastamonu, Konya ve Şanlıurfa’da gerçekleşen etkinliklerde çiftçilerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını belirten TürkTraktör Ticari İş Lideri Ahmet Canbeyli, “Profesyonellerin Tercihi CASE IH’in en çok tercih edilen traktör ve ekipmanlarını, ülkemizin dört bir yanındaki bayilerimizde çiftçilerimizle buluşturduk. 69 yıldır amacımız Türk çiftçisinin her ihtiyacında yanında olarak, onlar için en iyi hizmeti sunmak. Çiftçi buluşmalarına büyük önem veriyoruz. Bayilerimize gelen çiftçilerimizin istek ve beklentilerini öğrenme fırsatı yakalarken, Faz 5 emisyon seviyesi motorlara sahip traktörlerimizle çevreye saygılı, sürdürülebilir ve verimli bir tarımın mümkün olduğunu kendilerine bizzat gösterebiliyoruz.” dedi.
 
3 Mayıs’ta Manisa Al-Trak, 4 Mayıs’ta Eskişehir Doğanlar, 6 Mayıs’ta Kastamonu Ergüven, 8 Mayıs’ta Ankara Başerler, 9 Mayıs’ta Konya Kan Zirai ve 11 Mayıs’ta Şanlıurfa Çiftçioğulları CASE IH bayilerinde düzenlenen çiftçi buluşmalarına yaklaşık 1500 kişi katılım sağladı. Etkinlikler boyunca CASE IH’in Farmall M, JXC, JXE, Vestrum 130, Farmall 120C traktörlerinin yanı sıra tarımsal ekipmanlar da çiftçilerin beğenisine sunuldu.
 
Yerli Ekipmanlarda Mayıs Kampanyası
TürkTraktör, CASE IH marka tüm yerli üretim ekipmanlarda geçerli olan kampanyasını Tarlam Cepte uygulaması kullanıcılarına sundu. 1-31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan kampanya kapsamında CASE IH yerli ekipman alımında, 5000 TL Opet yakıt puanı veriliyor.
 
Etkinliklerde Sergilenen CASE IH Modelleri Hakkında;
 
CASE IH Farmall M Serisi
CASE IH Farmall M serisi, 100 HP ve 110 HP’den oluşan Faz 5 emisyon seviyesindeki iki farklı motor seçeneğiyle sunuluyor. 490 Nm maksimum tork sunan Farmall M, 12 ileri 12 geri powershuttle transmisyonu yanı sıra, isteğe bağlı olarak sunulan 20 ileri 20 geri sürüngen transmisyonu ile ilerleme hızını 0.11 km/s’ e indirgeyebilmektedir. Elektrohidrolik diferansiyel kilidi, elektrohidrolik çift çeker sistemi ve dayanıklı hidrolik sisteminin yanı sıra Farmall M serisinin 4.4 ton kaldırma kapasitesi bulunuyor.
 
İhtiyacı tamamen karşılayan Kuyruk Mili sistemi, 540/540E kuyruk mili devirleri ve Power Shuttle modellerde elektronik kuyruk mili özelliği de Farmall M serisinin özellikleri arasında. Teknik özelliklerinin yanı sıra çiftçilerin arazideki konforunu da düşünen Farmall M serisi, 4 direkli kabin yapısıyla maksimum görüş açısı sağlıyor. Açılabilir sunroof, süspansiyonlu operatör koltuğu ile standart yolcu koltuğu da Farmall M serisi traktörlerde dikkat çekiyor.
 
CASE IH JXC Serisi
2023 yılı itibarıyla Faz 5 emisyon seviyeli motoruyla pazarda yerini alan CASE IH JXC serisi, 40 km/s’lik ilerleme hızına sahip. Yeni JXC serisinde standart 12 ileri 12 geri transmisyon bulunuyor. Debriyaj pedalına basmadan ileri-geri manevra yapabilmeye olanak sağlayan Power Shuttle donanımı isteğe bağlı olarak JXC serisinde yer alıyor. Bu sayede çiftçiler hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edebiliyor.
 
65 HP ve 75 HP olarak iki farklı modele sahip CASE IH JXC serisi, Common Rail yakıt enjeksiyon sistemi sayesinde 275 Nm ve 309 Nm tork değerlerine rahatlıkla ulaşabiliyor. Motor üzerindeki tüm sistemi kontrol eden Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) yakıt basıncına, miktarına ve enjeksiyonlara ayrı ayrı müdahale ederek zorlanma anında motor devrinin toparlanmasına yardımcı olup çiftçiler için kesintisiz bir çalışma imkanı sunuyor.
 
CASE IH JXE Serisi
İlk defa 2020 yılında müşteriler ile buluşan CASE JXE serisi, 2021 yılında Faz 3B, 2023 yılında da Faz 5 emisyon seviyesine geçiş yaparak son teknoloji motorlarını çiftçilerin beğenisine sunuyor. JXE serisinin 55 HP, 65 HP ve 75 HP güç seçenekleri olmak üzere üç farklı modeli bulunuyor. JXE serisi 8 ileri 8 geri ve 12 ileri 12 geri transmisyon seçenekleri sunarak arazideki çalışmaları kolaylaştırıyor.  Zorlu arazi koşullarında ihtiyaç duyulan arka diferansiyel kilidi mekanik olarak, traktörün performansını artıran çift çeker ünitesi elektrohidrolik olarak kumanda edilebiliyor. 2.7 ton kaldırma kapasitesi bulunan JXE serisinde 4 adet hidrolik güç çıkışı ve 540/540E kuyruk mili devir özellikleri öne çıkıyor.
 
CASE IH Vestrum 130
CASE IH Vestrum 130, üst segment traktörlerin sahip olduğu konfor ve teknolojiyi bir arada sunuyor. Vestrum 130, sonsuz oranlı vites sunabilen CVX şanzıman veya çift kavrama teknolojili, 24 ileri 24 geri AD8 yarı otomatik şanzıman seçenekleri ile tercih edilebiliyor. 140 beygir güç, 630 Nm tork üreten Vestrum 130 modeli, 8 adet hidrolik güç çıkışına sahip. 5600 kg arka kaldırma kapasitesi bulunan güçlü bir hidrolik sistem mevcut. İsteğe bağlı olarak ön aks süspansiyonu ve uydu destekli dümenleme sistemi de ayrıca tercih edilebilmekte.
 
CASE IH Farmall 120C
Farmall C Serisi, hem daha güçlü hem de daha ekonomik Faz 5 emisyon seviyesindeki motoruyla 2022 yılından bu yana çiftçilerin hizmetinde. FPT üretimi F36 serisi motora sahip Farmall 120C, 117 beygir güç ve 506 Nm tork üretiyor. Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemi bulunan Farmall 120C, Hi-Lo özelliği ile birlikte 24 ileri 24 geri transmisyon seçeneği sunabiliyor. Çeki kontrol ve kuyruk mili devreye alma sistemleri elektronik olan Farmall 120C’de, standart olarak çift çeker, kabin, klima ve yolcu koltuğu yer alıyor.