New Holland’ın Elektrikli Traktörü T3 Electric Power 20. Konya Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıkıyor

New Holland’ın Elektrikli Traktörü T3 Electric Power 20. Konya Tarım Fuarı’nda Görücüye Çıkıyor

Türkiye'nin 17 yıldır kesintisiz olarak en çok tercih edilen traktör markası New Holland, en yeni ve çevreci modelleriyle 20. Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor. 4 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu yerli olarak geliştirilen New Holland T3 Electric Power, Konya’da tanıtılıyor. New Holland Faz 5 emisyon seviyesindeki yeni traktörleri T7 Auto Command PLMI, T7.340 HD, T580B, T580S, TT60 Classic, T5 Dual Command ve T5 Electro Command’ın lansmanını da Konya Tarım Fuarı’nda gerçekleştiriyor.

TürkTraktör Ticari İş Lideri Ahmet Canbeyli, kuruluşunun 70. yılını kutlayan TürkTraktör olarak tarımı ve şehirleri geleceğe hazırlamak için sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti. Konya Tarım Fuarı’nda lansmanını gerçekleştirdikleri elektrikli traktörün önemine değinen Canbeyli, “Gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir yaşam sunmanın yolu çevreci ve verimli tarım uygulamalarından geçiyor. Bu noktada ürünlerimizin en güncel emisyon seviyesi olan Faz 5 geçişini sürdürürken alternatif yakıt çalışmalarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. TürkTraktör mühendislerinin 4 yıllık emeklerinin sonucunda ortaya çıkan elektrikli traktörümüz New Holland T3 Electric Power’ı Türkiye’de ilk kez Konya’da çiftçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Faz 5 emisyon seviyesindeki yeni traktörlerimiz ve tarımsal ekipmanlarımızı görmek üzere çiftçilerimizi standımıza bekliyoruz” dedi.

İndirim, Hediye Çeki ve Uygun Faiz Kampanyası

TürkTraktör, Konya Tarım Fuarı kapsamında Mart ayına özel kampanyalar sunuyor. Mart ayı boyunca New Holland T5, T6, T7 ve T7HD serisi ithal traktör satın alanlara 100.000 TL değerinde Setur hediye çeki veriliyor.

Mart ayında yerli traktör alımı gerçekleştiren müşterilere, New Holland’ın tüm yerli ekipmanlarında 20.000 TL indirim uygulanıyor.

TürkTraktör Finans kampanyası kapsamında, sıfır New Holland traktör alımlarında geçerli olmak üzere 3 milyon TL’ye varan kredilerde uygun faiz oranları ve 5 yıla kadar vade seçenekleri de Mart ayı boyunca sunuluyor.

New Holland Standında Sergilenen Traktörler Hakkında;

New Holland T3 Electric Power

4 yıllık Ar-Ge süreci sonunda Türk mühendisler tarafından geliştirilen New Holland ailesinin alternatif yakıt teknolojisinin en yeni üyesi T3 Electric Power, güç ve verimliliği sıfır emisyonla ve tamamen elektrikli olarak sunarak sürdürülebilir tarımın gelecek vizyonuna ışık tutuyor. 100 HP güce sahip dizel motorlu bir traktörün performansına eşdeğer şekilde tasarlanan T3 Electric Power, inovatif şanzıman tasarımı sayesinde debriyajsız elektro-hidrolik vites değişimiyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Yol ve tarla konumları arasında seçim yapılarak yolda maksimum 40 km, tarlada ise maksimum 15 km hıza ulaşılabiliyor.  800 V elektriksel sistem mimarisi ve 75 kWh’lik batarya paketine sahip T3 Electric Power, uzun süreler çalışma imkanı tanıyor. Traktör bataryası hızlı şarj yöntemiyle 1 saat(DC), normal şarjla ise 3.5 saatte(AC) tam doluluğa ulaşıyor. Elektrik motorunun %90’ın üzerindeki verimi sayesinde, dizel yakıtlara kıyasla %80 oranında maliyet avantajı sağlıyor.

New Holland T7 Auto Command PLMI

Uzun dingil aralığına sahip T7 Auto Command PLMI, CVT şanzımanla yüksek performans, yakıt tasarrufu ve konforu bir arada sunuyor. Yeni Horizon Ultra kabinle donatılan T7 Auto Command PLMI, 66 desibel ses seviyesi, %8 daha geniş iç hacim, %11 daha büyük cam alanı, Android tabanlı yeni IntelliView 12 renkli ve dokunmatik ekranlı monitörü ile üst düzey ergonomi ve konfor sağlıyor. Bluepower donanım seçeneği ile sunulan ters fan özelliği T7 Auto Command PLMI serisinde zorlu arazi şartlarında dahi üstün motor performans vadediyor. Seriye yeni eklenen 300 HP gücündeki T7.300 AC PLMI da ağır toprak işleme ekipmanları ve yeni nesil büyük balya makinaları ile yüksek verimle çalışabilme imkanı sunuyor.

New Holland T7.340 HD

New Holland T7 HD ailesine 340 HP nominal motor gücündeki T7.340 HD yeni ürün olarak katıldı. Yüksek güç gerektiren faaliyetler için tasarlanan T7.340 HD 1.353 Nm tork değeriyle üstün performans sağlıyor. Ön hidrolik ve kuyruk mili standart olarak yer alan T7.340 HD, 6 silindirli değişken geometrili turbo teknolojili motoru ve Auto Command sürekli değişken oranlı şanzımanıyla öne çıkıyor.  Horizon Ultra kabini, Android tabanlı yeni IntelliView 12 renkli ve dokunmatik ekranlı monitörüyle konforlu bir kullanım sunuyor.

New Holland T580B

New Holland’ın en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan T580B serisi daha güçlü ve çevreci Faz 5 motorla yenilendi. 55 HP’lik motor gücüne sahip T580B, 258 Nm tork değeri sunuyor. 8 ileri 8 geri mekanik şanzımanın yanı sıra, T580B’de isteğe bağlı olarak 12 ileri 12 geri sürüngen vites seçeneği de bulunuyor. Hidrolik kaldırma kapasitesi 2.200 kiloya kadar ulaşan T580B, çift çeker ve tek çeker alternatifleriyle çiftçilerin hizmetine sunuluyor.

New Holland T580S

New Holland’ın çok yönlü tasarıma sahip modeli T580S, hem tarla hem de sıra arası uygun bahçelerde faaliyet gösterebiliyor. %100 yerli S8000 motora sahip seri, 55 HP nominal güç ve 258 Nm tork değeri sunuyor. 8 ileri 8 geri mekanik şanzıman bulunan seride, isteğe bağlı olarak 12 ileri 12 geri sürüngen vites de tercih edilebiliyor. Lift-0-Matic™; 540, 540E ve tekerlek devrine senkronize kuyruk mili devir seçenekleri standart olarak yer alan T580S, çift çeker ve tek çeker alternatifleriyle üretiliyor.

New Holland TT60 Classic

Yenilenen tasarımı, daha güçlü ve çevreci motoruyla en çok tercih edilen serilerden biri olan TT60 Classic, 55 HP nominal güç ve 258 Nm tork değeri sunuyor. 8 ileri 8 geri mekanik şanzıman bulunan seride, isteğe bağlı olarak 12 ileri 12 geri sürüngen vites de tercih edilebiliyor. Faz 5 emisyon seviyesindeki yeni seride, Lift-0-Matic™ standart olarak yer alıyor. 4 adet hidrolik güç çıkışı ve 2.200 kg hidrolik kaldırma kapasitesine sahip seride kuyruk mili için de; 540, 540E ve tekerlek devrine senkronize devir seçenekleri standart olarak sunuluyor. TT60 Classic, mevcut TT serisine göre artırılan dingil mesafesiyle de öne çıkıyor.

New Holland T5 Dual Command

Yeni nesil Faz 5 motoruyla 117 HP’ye varan güç ve 506 Nm’ye varan tork değeri sunan T5 Dual Command kesintisiz performans sağlıyor. 24 ileri 24 geri vites seçeneğine sahip mekanik şanzıman bulunan seride, isteğe bağlı olarak 40 ileri 40 geri sürüngen vites de tercih edilebiliyor. Elektronik Power Shuttle özelliği tüm modellerde standart olarak sunulan T5 Dual Command, 6 adet hidrolik güç çıkışıyla 5 ton kaldırma kapasitesine sahip. Hidrolik orta kol ve 3 nokta askı sistemiyle tarımsal ekipmanlara tam uyum sağlayan T5 Dual Command, elektronik Lift-0-Matic™ sayesinde hidrolik ayarı bozulmadan işlemlere kaldığı yerden devam edebiliyor.

New Holland T5 Electro Command

T5 Electro Command’de bulunan yeni nesil Faz 5 motoru, 117 HP’ye varan güç ve 506 Nm’ye varan tork ile kesintisiz performans sunuyor. 32 ileri 32 geri vites seçeneğine sahip yarı otomatik şanzıman bulunan seride, sürüngen vites ve elektronik Power Shuttle özelliği de standart olarak yer alıyor.  6 adet hidrolik güç çıkışıyla 5.320 kg kaldırma kapasitesine sahip olan T5 Electro Command, 2.493 mm dingil açıklığıyla daha stabil bir çalışma imkanı tanıyor. Elektronik Lift-0-Matic™ sayesinde ise hidrolik ayarı bozulmadan işlemlere kaldığı yerden devam edebiliyor.

New Holland’ın Standında Sergilenen Hassas Tarım Ürünleri Hakkında;

Hassas tarım sistemleri, mevcut tarım arazisinde daha fazla ürün yetiştirilmesi, ilaç, gübre, tohum ve yakıt gibi girdilerin ideal seviyede kullanılması, bakım faaliyetleri sırasında oluşan bitki ezilmelerini azaltarak verimliliği artırmak gibi önemli avantajlar sunuyor. TürkTraktör Hassas Tarım ürün gamında yer alan Otomatik Dümenleme Sistemleri, Akış ve Uygulama Kontrol Sistemlerine ek olarak, yerli olarak geliştirilen araç bağlantı sistemi TTConnect ve akıllı yönlendirme sistemi TTGuide ürünleri de fuar boyunca tanıtılacak.

TürkTraktör Guide; Yerli Akıllı Yönlendirme Sistemi

TürkTraktör; pazardaki tüm traktör modelleriyle uyumlu, kolay kullanım özellikleriyle ön plana çıkan, yerli akıllı yönlendirme sistemi TTGuide’ı Konya Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluşturuyor. Geniş dokunmatik ekranı, TürkTraktör’e özel arayüzü ve sınırsız kapsama alanına sahip doğrulama sinyali ile TTGuide tarlaların yeni yıldızı oluyor. TTGuide, ekranda bulunan ışıklı yönlendirme talimatları sayesinde operatöre yardımcı olup, çalışmalar için belirlenen hatlarda kalınmasını sağlıyor.

TürkTraktör Connect; Yerli Araç Bağlantı Sistemi

TürkTraktör; yeni nesil emisyon seviyesine sahip New Holland ve Case IH traktörler ile uyumlu olarak çalışacak, tarım sektöründe ilk ve tek yerli araç bağlantı sistemi TTConnect’i çiftçilerin hizmetine sunuyor. Web veya mobil cihazlardan kolayca erişilebilecek TTConnect sayesinde, traktörlerin anlık ve geçmiş konum bilgisi, rota takibi, traktörden alınan teknik verilerin takibi, detaylı raporlar sayesinde geçmişe dönük çalışmaların planlaması yapılabiliyor.

Yeni XCN-1060 ve XCN-1260 Otomatik Dümenleme Sistemleri

Otomatik dümenleme sistemlerinin sağladığı verimi en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanan yeni XCN-1060 ve XCN-1260 ekranlar ile yenilenmiş yapısıyla NAV-900 anten, zorlu koşullarda yüksek çalışma performansını kullanıcılarıyla buluşturuyor.

MasterDrive Serisi

Hassas ekimden hasada kadar tüm tarımsal faaliyetlerde kullanıma uygun en son nesil otomatik dümenleme sistemine sahip TDD MasterDrive™, verimin anahtarı oluyor. Özellikle maksimum sayıda ve doğru sıra oluşturulmasına çok büyük etkisi olan TDD MasterDrive™ sistemi yakıt, tohum, ilaç ve gübre gibi tarımsal girdilerin en uygun şekilde kullanılmasına imkân tanıyarak tarımsal faaliyetlerin toplam maliyetini de düşürüyor.

New Holland’ın Standında Sergilenen Tarımsal Ekipmanlar Hakkında;

New Holland CX6.80 Serisi Sap Kıyıcılı Biçerdöver

New Holland CX6.80 Sap Kıyıcılı Biçerdöver, Faz 5 seviyesinde en güncel emisyon değerlerindeki motorlarla çiftçilere sunuluyor. Biçerdöverde yer alan ECOBlue™ teknolojisi, egzoz gazındaki zararlı nitrojen oksitleri, zararsız su ve nitrojene dönüştürerek doğaya zararlı gazları minimum seviyeye düşürüyor. CX 6.80, 313 HP güç ve 9.300 litre dane deposuyla hasatta maksimum verimlilik sağlıyor.

New Holland FR650 Kendi Yürür Silaj Makinesi

New Holland FR650, yüksek güçlü motoru, en son teknoloji ile donatılmış kesim mekanizması ve sınıfının en dayanıklı yapısıyla en üst düzeyde verimlilik sunuyor. Geniş baca dönüş açısı ve yenilenen kabin tasarımı ile daha fazla kullanıcı dostu haline gelen New Holland FR650, büyük işletme sahipleri ve silajlık ürün hasadı yapan müteahhitler tarafından da tercih ediliyor.

New Holland Teleskopik Yükleyici

2022'de Tarımsal Ekipman ürün gamına eklenen teleskopik yükleyiciler, malzeme taşıma, açık arazi çalışmaları, büyük balyaların toplanması ve istiflenmesi gibi çeşitli uygulamalarda dinamik yapısıyla öne çıkıyor. Tamamen yenilenen 4 ileri, 3 geri vites seçimine sahip PowerShift™ şanzıman yürüyüş esnasında hassas bir sürüş deneyimi sunuyor. TH9.35’in 9,15m yüksekliğe kadar kaldırma ve 3.500 kilo taşıma kapasitesi bulunuyor. 360 derece görüş alanına sahip kabin içerisinde operatör, teleskopik yükleyici üzerindeki ataşmanı her konumda rahat bir şekilde görebiliyor.

 

New Holland Büyük Balya Makinesi

New Holland Büyük Balya Makinelerinin tüm mekanizmaları yüksek verimlilik ve ağır hizmet tipi için tasarlandı. 1270 ve 1290 modellerinin yüksek kapasitesi ve ön sıkıştırma sistemi sayesinde 260 cm balya odası uzunluğu ve güçlendirilmiş pistonlarla daha ağır ve düzgün formlu balyalar yapılabiliyor.

Çift düğümlü bağlama grubu, otomatik yağlama, otomatik gresleme, balya kusturma ve hidrolik balya son çıkış oluğu katlanması gibi pek çok özelliği standart olarak sunan New Holland Büyük Balya Makineleri, yüksek iş başarısı ve düşük maliyet avantajlarıyla balya müteahhitleri ve büyük işletmeler tarafından tercih ediliyor. 

New Holland Pro - Belt Silindirik Balya Makinesi

New Holland Pro - Belt silindirik Balya Makineleri tarım faaliyetlerinde kullanılan en yenilikçi tarım teknolojileri arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak tasarlanan Pro - Belt, verimliliği artırarak maliyetleri düşürmeye yardımcı oluyor.

Fantini Mısır Tablası

Çiftçilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurarak 2023 yılında ürün gamına dahil edilen Fantini Mısır Tablası, mısır hasadında yüksek verimlilik ve güvenilirlik sağlıyor. 5 ve 6 sıralı sıra sayısı, tek ve çift şanzıman, kablolu ve ağır tip mısır sapı ezici çeşitleriyle alternatif seçenekler sunuluyor.

New Holland Küçük Balya Makinesi

Yüksek performanslı New Holland Küçük Balya Makinesi modern tasarımı, üstün kalitesi ve çalışma verimliliği ile öne çıkıyor. 2 ipli ve 3 ipli bağlama grubu, yüksek kapasiteli toplayıcısı, sağlam şasesi, Alman Rasspe marka bağlama grubu ile yüksek performansla kaliteli balyalar sunuyor.

New Holland Hassas Ekim Makinesi

Verimlilik, konfor ve yenilikçi teknolojik özelliklerle donatılmış Pnömatik Hassas Ekim Makineleri, modern tarımın özellikle sebzecilik ve süs bitkisi yetiştiriciliği alanında öne çıkıyor. Hassas ekim makineleri; sıraya veya aralığa bağlı olarak bitkileri tek tek ekerek, tohumların kullanımını azaltarak daha verimli kullanılmasını sağlıyor.

TürkTraktör Römorklar

TürkTraktör Römorklar; tarım ürünlerinin güvenle taşınmasının yanı sıra, yüksek taşıma kapasiteli çeşitleriyle zamandan tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyor.

New Holland Atomizör

İlaçlama işleminde lider teknolojiyi sunan New Holland, yılların deneyimiyle tarımsal faaliyetlere değer katıyor. Üstün kalite ve dayanıklılıkla tasarlanmış olan New Holland atomizörler, hasat öncesinde ve sonrasında bitki sağlığını korumak için en iyi çözümü sunuyor.

TürkTraktör Gübre Serpme Makinesi

TürkTraktör Gübre Serpme Makineleri; tarım işlerini daha etkili, verimli ve kârlı hale getiriyor.

İleri teknoloji ve dayanıklılıkla tasarlanmış olan TürkTraktör gübre serpme makineleri, hasatı artırmak için mükemmel bir seçenek sağlıyor.

TürkTraktör Çayır Biçme Makinesi

TürkTraktör Çayır Biçme Makineleri, çiftçiler ve tarım profesyonelleri için tasarlanmış çözümleri sunuyor. Yüksek performans, dayanıklılık ve kullanıcı dostu tasarımı ile çayır biçme işlerini daha kolay ve verimli hale getiriyor.

TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi

TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi, modern tarımın en önemli makinelerinden biri olarak; yüksek kapasite, kaliteli keskin kesim, kolay kullanım ve güvenilirlik sağlıyor.

TürkTraktör Ot Toplama Tırmığı

TürkTraktör Ot Toplama Tırmığı ile 4 metre çalışma genişliğinde, 2,6 metre yol pozisyonu genişliği sayesinde tarlada toplanmamış ot minimum düzeyde kalıyor. Yatay yerleştirilmiş tırmıkları ile namlunun içerisine toprak ve taş girmesini engelleyerek balyanın ya da silajın daha sağlıklı ve besin değerinin de daha yüksek olması sağlanıyor.

TürkTraktör Yem Karma Makinesi

TürkTraktör Yem Karma Makineleri; yemleme sürecinin en önemli unsuru olan verimli bir hayvancılık için gerekli olan süt, et ve yün üretimini yükseltiyor. İç yapısı, kapasitesi ve model seçenekleriyle ön plana çıkıyor.

TürkTraktör Sap ve Dal Parçalama Makineleri

Türktraktör SP ve DP serisi olarak 2 yeni ürün grubunu ürün gamına dahil ederek Konya Fuarı’nda ilk defa Türk çiftçisinin beğenisine sunuyor. DP serisi Dal Parçalama makineleri sabit ve hidrolik kaydırmalı versiyonları 160 cm iş genişliğinden 260 cm iş genişliğine uzanan çeşitli model seçenekleri ile budama sonrası tarlada kalan dalları küçük parçalara ayırarak toprağa organik madde olarak geri kazandırmada önemli rol oynuyor.

SP serisi Sap Parçalama makineleri ise tekerlekli ve merdaneli versiyonları ile hasat sonrası tarlada kalan çeşitli bitki artıklarını verimli bir şekilde parçalayıp toprağa organik madde olarak geri kazandırıyor.

TürkTraktör Toprak İşleme Makineleri

Bahçe ve tarla tipi modelleriyle TürkTraktör Toprak İşleme Makineleri Konya Fuarı’nda Türk çiftçisinin beğenisine sunuluyor. Sabit, kaydırmalı, merdaneli ve farklı çalışma genişliklerine sahip model seçenekleri ile çeşitli toprak koşullarında ideal çalışma imkanı sunuyor.