Hassas Tarım

TürkTraktör Hassas Tarım

TürkTraktör olarak, mevcut tarım arazilerinden daha fazla ürün yetiştirilmesini, ilaç, gübre, tohum ve yakıt gibi girdilerin ideal seviyede kullanılmasını, bakım faaliyetleri sırasında oluşabilecek bitki ezilmelerini azaltarak verimliliğin arttırılmasını sağlayan hassas tarım sistemlerini çiftçilerimizle buluşturuyor, sürdürülebilir tarıma katkı sağlıyoruz.
 

TürkTraktör Hassas Tarım – Otomatik Dümenleme Sistemleri

Otomatik dümenleme sistemleri çeşitli kaynaklardan aldığı (uydu, baz istasyonu, mobil veri) konum doğrulaması verisini hidrolik sisteme veya traktörün direksiyonuna konumlandırılan elektrik motoruna aktarır. Bu sayede dümenleme işlemi yüksek bir hassasiyetle, istenilen çalışma hattında gerçekleştirilir.

TürkTraktör ürün gamında tüm tarımsal işletmelere ve faaliyetlere uygun otomatik dümenleme sistemleri çiftçilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu ürünler traktör marka ve modeli fark etmeksizin satış sonrası üzerinden talep edilebileceği gibi fabrika çıkışlı olarak çeşitli New Holland ve Case IH modelleriyle de sunulmaktadır.
 

TürkTraktör Guide – Akıllı Yönlendirme Sistemi

Tüm çiftçilerimizin geleceğin tarımına bugünden ulaşabilmesi için tamamen yerli olarak, TürkTraktör bünyesinde geliştirilen TTGuide Akıllı Yönlendirme Sistemi özellikle ilaç ve gübre maliyetlerinin azaltılmasına imkan tanıyor.

TTGuide akıllı yönlendirme sistemi özellikle ilaçlama ve gübreleme gibi tarımsal faaliyetler sırasında yapılan hataları en aza indirmektedir. Çalışma genişliğine bağlı olarak oluşturulan çalışma hatlarında operatörün kalmasına yardımcı olan sistem, kullanıcı dostu menüsüyle kolay kullanım imkanı sunmaktadır.
 

TürkTraktör Connect – Filo ve Araç Takip Sistemi

Geleceğin tarımını sadece tarlalara değil çiftçilerimizin mobil ve web cihazlarına da taşıyoruz. Kilometrelerce uzaklıktaki yeni emisyon seviyesine sahip en son teknoloji motorlara sahip New Holland ve Case IH traktörlerimizi çiftçilerimizin parmak uçlarına getiriyoruz.

TTConnect, yeni nesil emisyon seviyesine sahip New Holland ve Case IH traktör modellerine özel olarak geliştirilmiş filo ve araç takip sistemidir. Traktör üzerine bağlanan TTConnect modülü, özellikle çok sayıda traktöre sahip filoların çalışma performansını arttırmaktadır. Traktörlere dair teknik veriler, çalışma durumları, konum bilgisi, bakım süreleri ve hareket geçmişi web sitesi veya mobil uygulama üzerinden kullanıcı dostu menülerle sunulmaktadır.
 

TürkTraktör Hassas Tarım – Akış ve Oran Kontrolü

Ürün yetiştiriciliğinde önemli bir aşama olan ve sezon içerisinde ürüne bağlı olarak birden çok kez gerçekleştirilen ilaçlama faaliyeti özellikle kimyasal kullanımı açısından önem arz etmektedir. TürkTraktör olarak sürdürülebilir tarıma katkı sağlamak amacıyla akıllı ilaçlama ekipmanlarını otomatik dümenleme sistemlerimizle konuşturarak ilaçlama verimliliğinin en üst seviyeye çıkmasını sağlıyoruz.

Otomatik akış ve oran kontrol sistemi ISOBUS hattı üzerinden ilaçlama makinası ile otomatik dümenleme sistemini birbirine bağlamaktadır. Bu bağlantı sayesinde otomatik dümenleme sisteminden alınan konum bilgileriyle ilaçlama makinasının üstündeki bölümleri / valfleri otomatik şekilde kontrol etmektedir. Üst üste bindirme ve tarla sınırı dışının ilaçlanması gibi hataların önüne geçen sistem sayesinde %15’e varan ilaç tasarrufu sağlanmaktadır.
 

TürkTraktör Hassas Tarım – Verim Haritalama Sistemi

TürkTraktör olarak sadece traktör ve ekipmanlarla değil biçerdöver modelleriyle de geleceğin tarımının bugünden ülkemiz çiftçileriyle buluşturulmasında rol oynuyoruz. Uygun biçerdöver modellerimizde fabrika çıkışlı opsiyon olarak sunulan verim haritalama sistemleri hasat esnasında tarlanın her noktasından ne kadar verim alındığını kaydeder ve harita oluşturur. Bu harita ile tarlanın her bir noktasının güncel durumunu öğrenilerek, bir sonraki sezon için bölgesel iyileştirmeler yapılabilir. Bu sayede; her sezon daha fazla verim elde edilerek kimyasal kullanımının optimizasyonu sağlanır.
 

TürkTraktör Drone

TürkTraktör olarak en güncel tarım teknolojilerini çiftçilerimizle buluşturuyor, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan bayilerimizle Drone ile ilaçlama hizmeti sağlıyoruz. Tamamen eğitimli bayi personellerimizin pilotajında zirai dronelar ilaç maliyetlerini düşürmek ve gereksiz kimyasal kullanımını azaltmak için Türk çiftçisinin hizmetine sunuluyor.

Avantajları:
  • Yağış döneminde ilaçlama yapma imkanı
  • Bitki ezilmesi – kaybından kaçınma
  • İlacı daha küçük parçacıkla püskürtme
  • Kanatların etkisiyle ilacın bitkiye yapışması
  • Hızlı ve etkili ilaçlama faaliyeti