TürkTraktör’den Gençleri İş Hayatına Hazırlayan Online “Test Sürüşü” Fırsatı

TürkTraktör’den Gençleri İş Hayatına Hazırlayan Online “Test Sürüşü” Fırsatı

TürkTraktör, Test Drive staj programına, geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlamak üzere üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında öğrenimlerini sürdüren öğrencileri davet etti. Sürekli gelişim hedefiyle hayata geçirilen ve TürkTraktör’ün öğrencilere kısa ve uzun dönemli staj imkanı sunduğu “2020 Test Drive Online 2.0 Programı” için başvurular 15-16 Haziran 2020 tarihlerinde Dijital Koç Kariyer Fuarı’nda  alındı.Program kapsamında başvuru, sınav ve mülakat süreçlerinin tümü dijital ortamda gerçekleşti.

Programda yer almaya hak kazanan öğrenciler ise stajlarını yine dijital ortamlar üzerinden yapılacak olan çalışmalarla tamamlayacaklar. 

Dijital ortamda gerçekleşen başvurulara ilgi yüksekti

Toplanan başvuruların ardından öğrenciler yabancı dil sınavına ve mülakatlara katıldılar.  Tüm aşamaları başarıyla tamamlayanlar uygun fonksiyon ve projeler ile eşleştirilerek “2020 Test Drive Online 2.0 Programı”nın bir parçası oldular. 

TürkTraktör İnsan Kaynakları Direktörü Osman Özdemir, geleceğin profesyonellerine henüz iş hayatına adım atmadan gerçek ‘bir test sürüşü imkanı’ tanıdıklarını söyledi: “Mart ayından bu yana tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan pandemiyle beraber, diğer iş süreçlerimizi olduğu gibi, genç yeteneklere yönelik programlarımızı da dijital ortamlara taşıdık.  Uzun yıllardır hayata geçirdiğimiz ve gençlere profesyonel iş hayatının farklı yönlerini deneyimleme imkanı sunduğumuz staj programımıza ilgi bu yıl da yüksek oldu. Toplam 750 öğrencimiz başvururken yapılan değerlendirmeler sonucunda 52 öğrenci  2020 Test Drive Online 2.0 Programı’nda yer almaya hak kazandı.” 


Test Drive ile genç yeteneklerin iş hayatında gerçek bir ‘test sürüşü’ yapmaları sağlanıyor

2020 Test Drive Online 2.0 Programı kapsamında, bu sene en çok başvuruyu üretim ve ilgili endüstriyel fonksiyonlar için aldıklarını da sözlerine ekleyen Osman Özdemir; “Online staj programımız 18.08.2020 ile 15.09.2020 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Stajyerlerimiz Ürün ve Ar-Ge, İnsan Kaynakları, Kalite, Kurum İçi Girişimcilik, Pazarlama, Satınalma, Satış Sonrası ve Üretim fonksiyonları tarafından belirlenen projelerde yer alacaklar. Bunların yanı sıra, projesini yürüttükleri fonksiyonun genel işleyişini öğrenecek, farklı fonksiyonlar hakkında bilgi sahibi olacak, çevrimiçi panellere katılacak ve kişisel gelişimlerini destekleyecek keyifli ve öğretici etkinliklere de dahil olacaklar.” diye açıkladı.